И то наистина блестящо след обилните дъждове. Лесно ще намерите село Иглика - и от Севлиево, и от Дряново, и от Габрово. Най-известно сред парапланеристите, също и сред кинаджиите. За моя голяма радост още не е комерсиализирано. Там няма магазин, кафене, кръчма, така че се подгответе с нещо за хапване, тъй като може да останете ... колкото ви се остава.
Любимото село на Невена Коканова (с която сме родени на една и съща дата). Къщата й все още е посещавана от семейството й. Читалището носи нейното име.
Запознахме се с единия от двамата постоянни жители на селото. След това видяхме къщата на арменеца. С изискан надпис на френски върху един камък на поддържаната полянка пред портата.
Каменните дувари са суха зидария, без хоросан, и завършват с наредени вертикално камъни, както никога преди не бях виждала.
Растителното богатство е навсякъде - пред къщите, в дворовете им, по полянките до селото. А както ще видите на снимките, успях да снимам и някои насекоми, съхнещи от дъжда, накацали по цветовете.
Този блог е свързан със сайта Земя благословена blagoslovena.com - туроператор и туристически агент.
На разходка из село Иглика |
Селото има 2 екопътеки, едната е кръгов маршрут, а другата води до скалния венец, от където излитат парапланерите.
При самото ни пристигане гледката едва се откриваше. |
Място с изглед към билото на Стара планина, но в момента ограничен до изглед към Предбалкана. |
Село Иглика, носещо името на нежно цвете, предразполага да влезете тихо и тихо да си тръгнете. Ако искате още малко панорами, слезте към село Скалско. Ще видите още по-добре скалните венци. Пътят минава през кариерата - единствената язва в пейзажа наоколо.
Тъй като нашият път беше към Севлиево, минахме през село Янтра, покрай храма "Св. Николай". Много наподобява храма в село Старо Стефаново. Не разполагам със снимки, тъй като течаха бурни ремонтни дейности и не исках да притеснявам хората.
Завършвам с кадри от полянките наоколо.
Ако ви се чете още: Преображенският манастир до Велико Търново
0 Коментари